Zabawy weselne, które nie wprawią gości w zakłopotanie. Sprawdź, jak można bawić się z klasą (nie tylko) na oczepinach.


1. Ułóż słowa

Goście tworzą dwie czteroosobowe drużyny (panie na panów, goście ze strony panny młodej na tych ze strony pana młodego albo po prostu wymieszani). Wszyscy biorący udział w zabawie, otrzymują zawieszki/tabliczki, na których wypisane są litery (dla obu zespołów takie same).

Na przykład

Pierwszy uczestnik – A
Drugi – U
Trzeci – K
Czwarty – L

Gdy goście poznają już, jaka litera została do nich przypisana, DJ/wodzirej/para młoda czyta pytanie. Odpowiedzią jest słowo, które można ułożyć ze wszystkich dostępnych liter.

Na przykład

Pytanie: niezbędna do strącania kręgli?
Odpowiedź: kula

Zadaniem gości jest ustawienie się w takiej kolejności, by powstało hasło. Ta grupa, która zrobi to najszybciej, otrzymuje punkt. Pytań może być kilka. Zespół z największą liczbą punktów wygrywa. To uproszczona wersja zabawy znanej z programu „Kocham Cię, Polsko!”. Na czym polega można zobaczyć w jednym z odcinków.


2. Kto jest kim?

Zaproszeni ponownie dzielą się na drużyny (dowolna liczba osób w grupie, ale nie więcej niż 4-5, by uniknąć chaosu). Z rzutnika wyświetlane są zdjęcia z dziecińtwa panny młodej i pana młodego. Zespoły na zmianę odpowiadają, czyją fotografię aktualnie widzą. Za każdą prawidłowo rozszyfrowaną zagadkę, otrzymują punkt. Oprócz prawdziwych zdjęć nowożeńców, warto dodać też te bliskich, a nawet aktorów czy celebrytów – dla zmyłki! Wygrywa ta ekipa, która najlepiej poradziła sobie z zadaniem i zgromadziła większą liczbę punktów.


ZOBACZ 7 INNYCH POMYSŁÓW NA ZABAWY WESELNE3. Wymrucz to

Do tej konkurencji także konieczne jest utworzenie zespołów – najlepiej trzyosobowych. Każdy członek drużyny po kolei wkłada słuchawki. Musi zanucić utwór, który słyszy tylko on i który zagra mu DJ/zespół. Pozostałe osoby z drużyny mają za zadanie podać tytuł, wykonawcę albo i jedno, i drugie, by zaliczyć zadanie. Wydawałoby się, że to łatwizna, a jednak, zaprezentowanie piosenki bez używania słów i jej odgadnięcie, wcale nie jest takie proste. Ponownie, ten zespół, który więcej razy dobrze odpowie, wygrywa!


4. Zatańcz ze mną

Potrzebne będą karteczki, długopisy i pojemnik. Osoba odpowiadająca za muzykę na weselu, gra numer, do którego każdy z gości może po kolei zatańczyć z panną młodą i panem młodym. To nieco odmieniona forma znanego w wielu regionach Polski zbierania na wózek (inaczej wykupin; więcej na ten temat pisaliśmy tutaj), tyle że zamiast pieniędzy, nowożeńcy przyjmują małżeńskie rady. Odczytają je po weselu. Każdy, kto chce zatańczyć ze świeżo upieczonymi małżonkami, musi napisać coś od siebie i wrzucić np. do wcześniej przygotowanego słoja. Gdy muzyka ucichnie, wódkę weselną (lub coś innego) wygrywają ci goście, którzy aktualnie tańczyli z panną młodą i panem młodym. Żeby zaspokoić ciekawość zaproszonych oraz własną, nowożeńcy mogą wylosować i przeczytać po kilka rad zaraz po zakończeniu zabawy.