Szablony do samodzielnego wypisania, czyli winietki na wesele DIY. Nie potrzebujesz specjalnych programów, by stworzyć oryginalne winietki ślubne. Wprowadź porządek i przypisz gościom miejsca przy stole wybierając jeden z 5 darmowych wzorów winietek do druku[1].


Składane, nieskładane i jako naklejka

Wszystkie szablony winietek zostały stworzone w dwóch wersjach. W tradycyjnej formie – do postawienia na weselnym stole – albo do położenia, powieszenia i przyczepienia. Winietka i podziękowanie dla gości w jednym? Czemu nie! Wydrukuj projekt na papierze samoprzylepnym, nanieś imię, nazwisko i naklej, na przykład, na przygotowany wcześniej słoiczek z dżemem.


Jak drukować

Pobierz wybrany szablon winietek weselnych, klikając odpowiedni przycisk na dole strony. Zdecyduj, którą wersję wolisz: składaną czy nieskładaną. Na wszystkich projektach znajdziesz cienką szarą linię wskazującą środek winietki, dzięki której łatwiej naniesiesz napisy. Szablony to pliki PDF w formacie A4. Na jednej stronie mieszczą się 4 sztuki (wersja składana) albo 10 sztuk (wersja nieskładana).


Podpowiedzi:

  • ustaw najwyższą jakość wydruku – jeśli efekt otrzymany w domowych warunkach Cię nie zadowala, skorzystaj z usług drukarni;

  • do winietek użyj papieru o wyższej gramaturze, tzw. wizytówkowego (sztywniejszego/grubszego, np. 250g/m²);

  • projekty możesz wydrukować na papierze ekologicznym, szarym (by uzyskać rustykalny efekt) albo samoprzylepnym i wykorzystać winietkę jako naklejkę;

  • do cięcia najlepiej użyć gilotyny lub ostrych nożyczek.


Szablony winietek do druku – 5 projektów

Rustykalne

Delikatne, współgrające z różnymi motywami i kolorami przewodnimi wesela. Rustykalne winietki świetnie wyglądają zarówno na białym, jak i szarym papierze. Sprawdź ankietę weselną, czyli księgę gości DIY, zawieszki na alkohol i numery do oznaczania stołów z tym samym wzorem.


Winietki rustykalne

POBIERZ WINIETKI RUSTYKALNE

POBIERZ SKŁADANE WINIETKI RUSTYKALNEZ krążkiem drewna

Podaje się na nich torty, wykorzystuje do dekoracji stołów weselnych i przygotowuje jako podziękowanie dla gości. Krążki drewna wprowadzają sielską atmosferę. Pasują do folkowych przyjęć, utrzymanych w leśnym klimacie i nie tylko. To ślubny hit ostatnich lat, stąd projekt subtelnych winietek z drewnianym krążkiem, w którym „wygrawerowano” serce. Potrzebujesz numerów stołów z tym samym wzorem? Zajrzyj tutaj.

Winietki z krążkiem drewna

POBIERZ WINIETKI Z KRĄŻKIEM DREWNA

POBIERZ SKŁADANE WINIETKI Z KRĄŻKIEM DREWNA


Liście

Eukaliptus i inne zielone gałązki dodawane do bukietów zdobiących stoły i do wiązanki panny młodej. To one były inspiracją do przygotowania liściastego wzoru. Szablony winietek nawiązują do natury. Siła tkwi w prostocie!

Projekt współgra z kwiatowymi zawieszkami na wódkę weselną i liściastymi numerami stołów.

Winietki z liściem

POBIERZ WINIETKI z LIŚCIEM

POBIERZ SKŁADANE WINIETKI z LIŚCIEM


Akwarelowe

Projekt uniwersalny. Komponuje się z pudrowym różem, granatem, dobrze wygląda na weselnym stole obok wrzosów i gdy na sali królują dynie. To szablony winietek z efektem akwareli – lekkim pociągnięciem szarą „farbą”, na którą można nanieść dowolny tekst.

Winietki akwarelowe

POBIERZ WINIETKI AKWARELOWE

POBIERZ SKŁADANE WINIETKI AKWARELOWE


Akwarelowe + serce

Nieco odmieniona wersja winietek na wesele powyżej. Projekt nabiera smaczku dzięki detalowi. Obok akwarelowego pociągnięcia „farbą” pojawiło się różowe serce utrzymane w tym samym stylu. Szczegół, który zmienia wszystko i tworzy zupełnie nowy szablon do druku.

Winietki akwarelowe z sercem

POBIERZ WINIETKI AKWARELOWE Z SERCEM
POBIERZ SKŁADANE WINIETKI AKWARELOWE Z SERCEM  1. Wyłącznie do wykorzystania niekomercyjnego. Zakaz kopiowania i rozpowszechniania. Winietki są darmowe tylko w wersji uniwersalnej. Wszystkie zmiany w projekcie wprowadzane są odpłatnie. ↩︎