Raz przypadek, innym razem celowy zabieg. Data wesela zbiega się z datą urodzin panny młodej, pana młodego lub któregoś z gości. Jaki prezent na urodziny w dniu ślubu? Oto co zaplanować, by wyróżnić solenizanta w trakcie przyjęcia.


Pan młody

Zacznijmy od tego, że pan młody najpiękniejszy prezent urodzinowy już ma. Świeżo upieczoną żonę (i często teściową – gratis ;)). Dlatego odśpiewane „sto lat” przez wszystkich gości, a do tego soczysty całus, powinny wystarczyć. Jeśli Twoim zdaniem to zbyt mało, możesz przygotować coś jeszcze. Zegarek z grawerem? Tak, ale tylko wtedy, gdy pan młody go potrzebuje i masz pewność, że będzie go nosił. Filmik z życzeniami od każdego z gości? Jak najbardziej, kiedy masz czas na jego przygotowanie, zmontowanie i możesz skontaktować się ze wszystkimi zaproszonymi osobami. A może do ślubu pojedziecie tym samochodem, który podobał się panu młodemu, ale z góry go skreśliliście (bo był zbyt drogi). Ot taka niespodzianka.


Pamiętaj, że album ze wspólnymi zdjęciami, albo ich pokaz w trakcie imprezy, nie zawsze są dobrym pomysłem. Panowie wolą konkrety!


Kiedy masz większy budżet i chcesz przygotować „coś ekstra”, rozważ:

  • rejs wędkarski po morzu;
  • bilety na koncert lub mecz ulubionej drużyny;
  • kurs, który wiąże się z jego pasją, na który chciałby pójść, ale nigdy tego nie robi (fotografia, przygotowywanie sushi);
  • wizytę w strzelnicy;
  • skok ze spadochronem;
  • przejażdżkę lamborghini, porsche, innym autem.

Panna Młoda

Analogicznie. Nie kupuj kwiatów (bukiet ślubny i kilka wiązanek od gości wystarczą) i biżuterii (nową od kilku godzin będzie mieć na palcu). Jeśli nie planowaliście żadnej podróży poślubnej, zaskocz ją i wymyśl jakąś wycieczkę (niekoniecznie all inclusive i za granicę). Po stresach związanych ze ślubem przyda jej się chwila oddechu – pomyśl o wykupieniu masażu. Skok ze spadochronem samemu (albo w tandemie) to tak samo dobry pomysł dla panów, jak i pań. O ile obdarowywany o tym od dawna marzy i jest gotowy na zastrzyk adrenaliny.

Rodzice

„Sto lat” plus kwiaty dla mamy, a dla taty butelka dobrego alkoholu ze specjalnym grawerem. Do tego taniec z synem/zięciem albo córką/synową. Rodzic na pewno będzie szczęśliwy, że pamiętaliście. I tak – to naprawdę wystarczy! Oczywiście, że możecie podarować biżuterię, wyjazd, albo cokolwiek innego. Tylko czy na pewno to miejsce i czas na wręczanie takich prezentów? Lepiej zrobić to na osobności.


Wspomnienia są najpiękniejszym prezentem.


Świadkowie

Świadkowej albo świadkowi też można złożyć życzenia oficjalnie, przy wszystkich gościach. Kwiaty i pudełeczko makaroników (kto ich nie lubi?!) to bezpieczny prezent dla pań. Panowie ucieszą się z butelki trunku. Do tego ich ulubiona, albo specjalnie dedykowana, piosenka do tańca, by płynnie przejść do dalszej zabawy.

Dzieci

Dziecko młodej pary kończy roczek lub obchodzi kolejne urodziny w czasie wesela? Nie łącz tych dwóch okazji! Tort możesz przygotować na poprawiny, ale tylko wtedy, gdy wręczając zaproszenia, uprzedzisz gości. Mnie byłoby głupio nie przynosząc nic dla malucha. Któryś z najmłodszych weselników ma urodziny? Nie rozdrabniaj się, to nie jest bal dla dzieci! Jeśli koniecznie chcesz, daj solenizantowi prezent na osobności i tyle.

Inni goście

Dziadkowie, rodzeństwo, chrzestni, kuzynostwo. Jeśli to ważne w Waszym życiu osoby, też możecie przyszykować małą niespodziankę. Przy świętowaniu urodzin w dniu wesela warto jednak zachować zdrowy rozsądek. W końcu to ślub! Dzień młodej pary, a nie impreza urodzinowa taty, świadkowej, córki. Nie szykujcie specjalnych atrakcji. Nie zamawiajcie dodatkowego tortu, bo będzie już ten weselny i inne słodkości. Minibabeczka ze świeczką wystarczą – symbolicznie. Nie chodzi też o drogie prezenty, ale o pamięć.


Ważne! Nie wszyscy chcą i lubią być w centrum uwagi. A co jeśli kilka osób będzie miało tego dnia urodziny i ktoś poczuje się pominięty? O ile panna młoda może przygotować i wręczyć przy wszystkich prezent dla pana młodego (i odwrotnie), o tyle pozostałych lepiej obdarowywać w węższym gronie.