Rebus ślubny do zaproszeń. 4 pliki do pobrania za darmo

Do umieszczenia w samodzielnie projektowanych zaproszeniach ślubnych – rebusy sugerujące nieprzynoszenie nowożeńcom prezentów i kwiatów. Wysokiej jakości i bez tła. 4 bezpłatne1 projekty do użytku niekomercyjnego.


Grosz do grosza na własne m. zamiast prezentów

Jeżeli razem z drugą połówką chcecie zasugerować gościom, że choćby najdrobniejsze kwoty zamiast podarunków typu sprzęty i akcesoria domowe będą dla was w tej chwili najlepszym prezentem, ponieważ odkładacie na własne cztery kąty, ten rebus ślubny właśnie to wyraża. Ikony skarbonki świnki i domu jasno wskazują na Wasze najbliższe poślubne plany, a goście, chcący podarować Wam coś na nową drogę życia, na pewno chętniej przekażą pieniądze znając cel, na który zamierzacie je przeznaczyć.

Pieniądze zamiast prezentów – zbieranie na kupno domu/mieszkania – rebus ślubny


Koperta zamiast prezentów

Bierzecie ślub, ale od dawna razem mieszkacie, więc nie potrzebujecie kolejnej pościeli i zastawy, albo Wasza kawalerka już nic więcej nie pomieści? Możecie podsunąć zaproszonym myśl, że to gotówka najbardziej Wam się przyda i pozwoli na realizacje przyszłych planów. Ważne! Podarowanie pieniędzy zamiast prezentów ma być dobrowolne, a nie nakazane, stąd nieprzekreślona ikona (o tym jak prosić o coś w zamian w zaproszeniu ślubnym – i jak tego nie robić – pisaliśmy tutaj). Nie chcecie, by goście poczuli się zmuszeni do uszczuplenia portfeli (a przy okazji urażeni), prawda?

Rebus koperta/pieniądze zamiast prezentów na ślub


Zdrapki zamiast kwiatów

Mogą zasilić konto świeżo upieczonych małżonków, gdy dopisze szczęście, i kosztują mniej niż bukiet – od 1 zł/szt. Mowa o zdrapkach zamiast kwiatów, które prędzej czy później uschną. A ile frajdy dla żon i mężów podczas usuwania warstwy ścieralnej!

Zdrapki (Lotto) zamiast kwiatów na ślub – rebus


Alkohol zamiast kwiatów

Wolicie wino albo inny trunek w zastępstwie dla kwiatów, by umilać sobie małżeńskie wieczory albo stworzyć własną piwniczkę z alkoholem na specjalne okazje? Poniższy rebus ślubny zasugeruje gościom, że zamiast bukietu mile widziane są butelki z procentami.

Rebus ślubny, czyli wino (alkohol) zamiast kwiatów


Jak korzystać z rebusów

Każdy piktogram ślubny to osobny plik przygotowany w wysokiej rozdzielczości. Wszystkie rebusy zostały wykonane w czarnym kolorze i nie mają tła, dzięki czemu możesz wydrukować je bez białego wypełnienia na dowolnym papierze – np. szarym (eko), by uzyskać rustykalny efekt. Pobierz wybrany plik na dole strony, przenieś do programu graficznego, w którym projektujesz zaproszenia, dostosuj rozmiar i gotowe!

Ikona prezentu i kwiatów nie została przekreślona – sugestia dla gości o niekupowaniu podarunków i nieprzynoszeniu bukietów ma być subtelna (uniknięcie zakazu i nakazu). Jeżeli mimo wszystko chcesz zastosować ten zabieg (np. w rebusie ze skarbonką i domem), możesz dodać ukośną kreskę samodzielnie, bezpośrednio w swoim projekcie.Zanim pobierzesz

Pamiętaj, że projekty objęte są prawami autorskimi. Możesz używać ich wyłącznie na własne potrzeby – niekomercyjnie. Pobieranie i udostępnianie piktogramów w internecie – w tym m.in. w grupach ślubnych na Facebooku – jest zabronione. Chcesz podzielić się rebusem? Podeślij link do tego wpisu, a każdy zainteresowany pobierze plik w najlepszej jakości. Przekazywanie grafik bez naszej zgody, modyfikowanie, odsprzedawanie (również jako część innego projektu) jest karalne.


NA WŁASNE M. ZAMIAST PREZENTÓW

KOPERTA ZAMIAST PREZENTÓW


ALKOHOL ZAMIAST KWIATÓW

ZDRAPKI ZAMIAST KWIATÓW


  1. Ikony są darmowe tylko w wersji udostępnionej na blogu i tylko do użytku na własne potrzeby. Jeżeli rebus Ci się podoba, ale chcesz wprowadzić w nim drobne zmiany, potrzebujesz innego piktogramu do samodzielnie przygotowanych zaproszeń, napisz do nas: kontakt@mrplanner.pl. Zlecenia realizujemy odpłatnie.

Lista zadań ślubnych

Mr. Planner

Bezpłatna aplikacja z listą zadań ślubnych
dostosowaną do polskich realiów.

Dowiedz się więcej
keyboard_arrow_up