Do umieszczenia w samodzielnie projektowanych zaproszeniach ślubnych – rebusy sugerujące nieprzynoszenie nowożeńcom prezentów i kwiatów. Wysokiej jakości i bez tła. 4 bezpłatne[1] projekty do użytku niekomercyjnego.


Grosz do grosza na własne m. zamiast prezentów

Jeżeli razem z drugą połówką chcecie zasugerować gościom, że choćby najdrobniejsze kwoty zamiast podarunków typu sprzęty i akcesoria domowe będą dla was w tej chwili najlepszym prezentem, ponieważ odkładacie na własne cztery kąty, ten rebus ślubny właśnie to wyraża. Ikony skarbonki świnki i domu jasno wskazują na Wasze najbliższe poślubne plany, a goście, chcący podarować Wam coś na nową drogę życia, na pewno chętniej przekażą pieniądze znając cel, na który zamierzacie je przeznaczyć.

Pieniądze zamiast prezentów – zbieranie na kupno domu/mieszkania – rebus ślubny


Koperta zamiast prezentów

Bierzecie ślub, ale od dawna razem mieszkacie, więc nie potrzebujecie kolejnej pościeli i zastawy, albo Wasza kawalerka już nic więcej nie pomieści? Możecie podsunąć zaproszonym myśl, że to gotówka najbardziej Wam się przyda i pozwoli na realizacje przyszłych planów. Ważne! Podarowanie pieniędzy zamiast prezentów ma być dobrowolne, a nie nakazane, stąd nieprzekreślona ikona (o tym jak prosić o coś w zamian w zaproszeniu ślubnym – i jak tego nie robić – pisaliśmy tutaj). Nie chcecie, by goście poczuli się zmuszeni do uszczuplenia portfeli (a przy okazji urażeni), prawda?

Rebus koperta/pieniądze zamiast prezentów na ślub


Zdrapki zamiast kwiatów

Mogą zasilić konto świeżo upieczonych małżonków, gdy dopisze szczęście, i kosztują mniej niż bukiet – od 1 zł/szt. Mowa o zdrapkach zamiast kwiatów, które prędzej czy później uschną. A ile frajdy dla żon i mężów podczas usuwania warstwy ścieralnej!

Zdrapki (Lotto) zamiast kwiatów na ślub – rebus


Alkohol zamiast kwiatów

Wolicie wino albo inny trunek w zastępstwie dla kwiatów, by umilać sobie małżeńskie wieczory albo stworzyć własną piwniczkę z alkoholem na specjalne okazje? Poniższy rebus ślubny zasugeruje gościom, że zamiast bukietu mile widziane są butelki z procentami.

Rebus ślubny, czyli wino (alkohol) zamiast kwiatów


Jak korzystać z rebusów

Każdy piktogram ślubny to osobny plik przygotowany w wysokiej rozdzielczości. Wszystkie rebusy zostały wykonane w czarnym kolorze i nie mają tła, dzięki czemu możesz wydrukować je bez białego wypełnienia na dowolnym papierze – np. szarym (eko), by uzyskać rustykalny efekt. Pobierz wybrany plik na dole strony, przenieś do programu graficznego, w którym projektujesz zaproszenia, dostosuj rozmiar i gotowe!

Ikona prezentu i kwiatów nie została przekreślona – sugestia dla gości o niekupowaniu podarunków i nieprzynoszeniu bukietów ma być subtelna (uniknięcie zakazu i nakazu). Jeżeli mimo wszystko chcesz zastosować ten zabieg (np. w rebusie ze skarbonką i domem), możesz dodać ukośną kreskę samodzielnie, bezpośrednio w swoim projekcie.Zanim pobierzesz

Pamiętaj, że projekty objęte są prawami autorskimi. Możesz używać ich wyłącznie na własne potrzeby – niekomercyjnie. Pobieranie i udostępnianie piktogramów w internecie – w tym m.in. w grupach ślubnych na Facebooku – jest zabronione. Chcesz podzielić się rebusem? Podeślij link do tego wpisu, a każdy zainteresowany pobierze plik w najlepszej jakości. Przekazywanie grafik bez naszej zgody, modyfikowanie, odsprzedawanie (również jako część innego projektu) jest karalne. Jeżeli chcesz umieszczać rebusy w zaproszeniach, które sprzedajesz, napisz do nas i wykup zgodę (wystawiamy faktury VAT): kontakt@mrplanner.pl


NA WŁASNE M. ZAMIAST PREZENTÓW

KOPERTA ZAMIAST PREZENTÓW


ALKOHOL ZAMIAST KWIATÓW

ZDRAPKI ZAMIAST KWIATÓW  1. Ikony są darmowe tylko w wersji udostępnionej na blogu i tylko do użytku na własne potrzeby. Jeżeli rebus Ci się podoba, ale chcesz wprowadzić w nim drobne zmiany, potrzebujesz innego piktogramu do samodzielnie przygotowanych zaproszeń, napisz do nas: kontakt@mrplanner.pl. Zlecenia realizujemy odpłatnie. ↩︎