Przy każdych urodzinach, imieninach i walentynkach ten sam problem. Co dać w prezencie osobie, która na pierwszy rzut oka wszystko ma i niczego nie potrzebuje? Zapomnij o skarpetkach i bokserkach. Oto 9 propozycji na upominek, po których wręczeniu, narzeczony nazwie cię mistrzynią robienia prezentów.


1. Zestaw startowy do warzenia piwa

W komplecie znajdują się wszystkie niezbędne akcesoria do przygotowania pierwszego piwa w domowych warunkach. Między innymi: fermentory, kapslownica, kapsle, środek do dezynfekcji butelek, nachmielony ekstrakt słodowy (brewkit) i drożdze. To prezent idealny dla miłośników piwa kraftowego, czyli takiego pochodzącego z niewielkich, niezależnych (rzemieślniczych) browarów o tradycyjnych metodach warzenia. Kupując zestaw musisz wiedzieć, jakie gatunki piwa lubi Twoja druga połówka (Lager, Bitter, Pilsner, Pale Ale). Produkcja zajmuje nieco czasu i miejsca (ze składników otrzymasz ok. 40 butelek piwa). Narzeczony musi lubić projekty DIY, bo czeka go nieco pracy. Zestaw kupisz na przykład w Twoim Browarze od ok. 150 zł z przesyłką, a radość ukochanego podczas częstowania pierwszym samodzielnie wykonanym piwem – bezcenna!

2. „Piwo. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby nie wyjść na głupka”

Jeśli obdarowywany lubi piwo rzemieślnicze, ale obawiasz się, że może nie być jeszcze gotowy na własną produkcję, podaruj mu książkę. „Piwo. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby nie wyjść na głupka” polskiego piwowara i twórcy kanału na YouTube Tomasza Kopyry. Lektura poszerzy wiedzę i/albo ją uporządkuje, niezależnie od tego, jaki narzeczony ma gust. Książka jest interaktywna (zawiera odnośniki do dodatkowych materiałów online) i odpowiada na pytanie, jak czytać etykiety i warzyć piwo w domu.


Albumy i ramki ze zdjęciami, zeszyty z miłosnymi sentencjami, słoiki z 1000 powodów, dla których go kochasz. Nie mamy nic przeciwko prezentom wykonanym samodzielnie, ale... to takie dziewczyńskie. 99% mężczyzn woli dostać piwo!


3. Chmielny box

Pozostając w temacie alkoholu. Trwa moda na pudełka subskrypcyjne. Opłacasz abonament i raz w miesiącu otrzymujesz wegańskie produkty, książki albo... piwo! Zamówienie możesz złożyć jednorazowo (65 zł w SubClub). Jeśli nie chcesz kupować kota w worku (lub jest już za późno na złożenie zamówienia), box łatwo przygotujesz samodzielnie.

4. Bilety do kina

Wspólny wypad do kina, ale nie na komedię romantyczną, tylko na mecz. Na wielkim ekranie można zobaczyć np. Ligę Mistrzów. Jeśli taki wypad będzie dla Ciebie karą, ale ucieszy drugą połówkę, niech zabierze ze sobą kumpla.

5. Voucher do burgerowni

Może ma swoją ulubioną knajpkę albo, po prostu, lubi burgery i będzie mógł przekąsić kilka w ramach prezentu.

6. Spinki do mankietów

Prezent praktyczny, bo narzeczony wykorzysta je w dniu ślubu. Spinki do mankietów z motywem kotwicy i kompasu dla marynarza, biegami dla zawodowego kierowcy, mapą świata dla podróżnika. Drewniane, z inicjałami, w kształcie puzzli.

7. Rejs wędkarski

Dla pasjonatów wędkarstwa morska przygoda, czyli rejs po Bałtyku. Połów ryb ze specjalistycznym sprzętem, kilka godzin na wodzie i niezapomniane wrażenia w kameralnym gronie. Wypłynięcia m.in. z Darłowa, Kołobrzegu, Władysławowa. Koszt 150-300 zł.

8. Bilety

Na mecz ulubionej drużyny, polskiej reprezentacji, żużel, tenisa albo koncert.

9. Kosmetyki do pielęgnacji

Coś dla brodaczy – kosmetyki do pielęgnacji zarostu. Polskie, naturalne i w designerskim opakowaniu. Na przykład te od Señor Barba i Musth. Zadowolą panów, dla których broda to duma!