Doradzają i wspierają w chwilach zwątpienia. Pokazują, jak wyglądają ich suknia, zaproszenia, fryzura ślubna. Wymieniają się informacjami na temat zamówionych produktów i usług. Panny młode tworzą prywatne grupy na Facebooku, gdzie pytają, szukają i sprzedają. Wystarczy przeczytać regulamin i stosować się do zasad, by uzyskać nieocenioną pomoc. W końcu wszystkie mają ten sam cel - idealne wesele. Media społecznościowe ułatwiają organizację ślubu, a wiele osób nie wyobraża już sobie bez nich planowania.

Sprawdź, do których grup warto dołączyć!


1. Ślubno-weselna grupa wsparcia

Zapytasz tu i dowiesz się, gdzie kupić: obrączki, buty, suknię ślubną. Tysiące członków, w tym usługodawcy i osoby, które planowanie wesela mają już za sobą. W tej grupie możesz liczyć na poradę, ale i konkretne oferty, gdy nie możesz znaleźć DJ-a idealnego.

2. Giełda ślubno-weselna

Oferty kupna i sprzedaży. Od ręcznie wykonywanych lizaków jako upominek dla gości, do spersonalizowanych wieszaków, welonów i butów. Rzeczy nowe i używane. Ze względu na dużą ilość członków, w grupie pojawia się wiele postów. Szukając konkretnej rzeczy, warto używać lupki i przeszukiwać wpisy po wybranej frazie. Jeśli nie chcesz, by jakiś post Ci umknął, włącz powiadomienia.

3. Ślub wesele kwiecień-październik 2019-24

Grupa, w której nie ma głupich pytań. Czym jest parkietowe, kto ma taką samą datę ślubu jak Ty? Radź się do woli, pochwal makijażem próbnym. Wspólnie pośmiej się z weselnych wpadek, pomarudź na opryskliwego pracownika Urzędu Stanu Cywilnego.

4. AliExpress ślub

Grupa dla tych przyszłych panien młodych, które same dekorują salę weselną lub, zwyczajnie, chcą zaoszczędzić. AliExpress to strona z aukcjami, na której kupisz niemal wszystko. Ceny są atrakcyjne, a wysyłka często darmowa. Na produkty „chwilę” poczekasz. Zamówienie kompletowane jest w Chinach, dlatego dostawa nierzadko trwa ponad miesiąc. Strona dostępna jest w języku polskim, choć są błędy w tłumaczeniu. Aukcje przeszukać można przy użyciu lupki, wpisując polskie nazwy: „muszka”, „serwetki” itp. „AliExpress ślub” to grupa, w której dowiesz się: jak poszczególne przedmioty wyglądają w rzeczywistości, czy sprzedawca jest uczciwy, jak złożyć pierwsze zamówienie i zapłacić.

5. Ślub bez bez – piękne śluby dzieją się w Polsce

Dla kobiet, które szykują wesele w duchu slow. Bez napinki i pośpiechu. Niewiele członkiń, „naturalne uroczystości z klasą”, wykonane ze smakiem rzeczy, niebanalne miejsca na ślub. Może to miejsce dla Ciebie?

Grono przyszłych panien młodych z okolicy, w której mieszkasz/bierzesz ślub. Czyli grupa nr 6 - dodatkowa.

Radom i okolice

Bydgoszcz

Województwo opolskie

Użyj wyszukiwarki Facebooka. Wpisując słowa: wesele, ślub, panny młode + nazwę lokalizacji, która Cię interesuje, poszukaj grupy w pobliżu. Grono będzie mniej liczne, a co za tym idzie, mniejszy chaos.


W większości grup stosuje się hashtagi[1], dzięki którym na wiele niepokojących Cię spraw możesz uzyskać odpowiedź od razu – bez konieczności dodawania posta. Szukasz pomysłów na atrakcje weselne? Sprawdzasz #konkretnyhashtag lub dodajesz ten znacznik w poście i opisujesz swój problem. Dołączając do grup musisz zapoznać się z regulaminem, bo osoby niestosujące się do zasad, zostają zablokowane. Wszystko po to, by uniknąć bałaganu.  1. Słowo lub wyrażenie bez spacji poprzedzone symbolem #; hashtagi pozwalają grupować wiadomości (źródło: Wikipedia) ↩︎